پلاتوهنر

مینو ملکی در گفتگو با پلاتوهنر:

سبک اجرایی «زدگی» تلفیقی از رئالیسم و سوررئالیسم است

به گزارش پلاتوهنر، مینو ملکی کارگردان تئاتر «زدگی» با اشاره موضوع این نمایش گفت: نمایش «زدگی» به تلاش آدم‌ها برای بیرون آمدن از گرداب مشکلاتی که خود به وجود آورنده‌اند، می‌پردازد.

او ادامه داد: این اثر نوشته کیوان میرمحمدی، روایت محمدرضا پسر جوانی است که بار سنگین ضررهای مالی خود را بدوش می‌کشد. پسری که در باتلاق اعتیاد و تنهایی دست و پا می‌زند و شاید تنها تجربه یک عشق می‌تواند او را نجات دهد. بی‌خبر از آنکه همه چیز تبدیل به کابوسی ترسناک می‌شود.

او افزود: دنیای آدم‌های نمایش «زدگی» جهان کابوس‌واری است که انگار این آدم‌ها دقیقا وسط کابوسشان بیدار شده‌اند و ناتوانی در فهم یکدیگر و عجز در ایجاد ارتباط درست با هم این گرداب مشکلات را عمیق‌تر و البته خطرناکتر می‌کند.

ملکی با اشاره به سبک اجرایی این اثر گفت: از این جهت سبک اجرایی «زدگی» تلفیقی از رئالیسم و سوررئالیسم است تا بتواند این دنیای کابوس‌زده را بهتر نشان داد و سعی بر این شده تا در شکل اجرا که رویکردی روانشناسانه نسبت به کارکترها دارد، کابوس‌ها و ذهنیات آدم‌ها را به موازات زندگی واقعی آنها پیش برد.

امیررضا جلالی، لیلا میرزایی، پیمان دانشمند، سیمین عزیزی، ندا گلرنگی و مهسا جنتی بازیگران این اثر هستند.

همچنبن متینا اکبرزاده و نسیم تاجی دستیار کارگردان، اکبر شجاعی طراح‌نور، فاطمه علی‌یاری مدیرصحنه، مهدی سالک موسوی مسئول‌اجرایی‌صحنه، حامد سلطانی و شاهین حدیدی صدا و موسیقی، مهرنوش بلمه طراحی و ساخت ماسک، سینا صفوی‌فر ساخت تیزر، مجتبی احمدی طراح پوستر، شیما تایکندی و امین کیانی‌نیا عکاس، ناصر ارباب مشاور رسانه، مهرداد باقری طراح صحنه و طیبه محرمی روابط‌ عمومی این اجرا را بر عهده دارد.

نمایش «زدگی» از ساعت ۱۹ به مدت ۷۵ دقیقه پس از یک هفته برگزاری جشنواره از 24 تا 29 دی در مجموعه تئاتر محراب سالن جمیله شیخی روی صحنه است و روزهای دوشنبه و سه شنبه تخفیف دانشجویی دارد و مخاطبین می توانند جهت تهیه و خرید بلیط به سایت تیوال مراجعه کنند.

https://didhonar.ir/?p=39595