پلاتوهنر

انتشار یک کتاب جدید توسط بنیاد سینمایی فارابی؛

«اخلاق و درام» راهی بازار نشر شد

اخلاق و درام

به گزارش پلاتو هنر به نقل از روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، یک کتاب جدید توسط بنیاد سینمایی فارابی با عنوان «اخلاق و درام» راهی بازار نشر شد. نویسنده در این کتاب با تحلیل آثار دراماتیک از قبیل «رومئو و

به گزارش پلاتو هنر به نقل از روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، یک کتاب جدید توسط بنیاد سینمایی فارابی با عنوان «اخلاق و درام» راهی بازار نشر شد.

نویسنده در این کتاب با تحلیل آثار دراماتیک از قبیل «رومئو و ژولیت»، «مکبث» و «هملت» از ویلیام شکسپیر، «آناکارنینا» و «مرگ ایوان ایلیچ» از لئو تولستوی، «تصویر دوریان‌گری» از اسکار وایلد، «بینوایان» از ویکتور هوگو، «فاوست» از ولفگانگ گوته، «سریر خون» کوراساوا، «کشتن مرغ مقلد» رابرت مالیگمن، «معصومیت از دست‌رفته» داود میرباقری، «چشمه‌ی باکره» اینگمار برگمن، «گلادیاتور» رایدلی اسکات، «پدرخوانده» کاپولا و آثار بسیار دیگر، در جست‌وجوی پاسخ به این پرسش است که آیا مفاهیم اخلاقی، صرفاً توصیه‌ای به هنرمند است یا بدون مفاهیم اخلاقی، اثری دراماتیک خلق نمی‌شود؟

این کتاب در شش فصل و از منظر پیرنگی به موضوع اخلاق و پیوند آن با درام به همراه مثال‌های متعدد سینمایی پرداخته است.

«اخلاق و درام» با شمارگان 1000 نسخه در 336 صفحه با قیمت 290 هزار تومان منتشر و در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته است.

انتشارات بنیاد سینمایی فارابی نیز امسال با یکصد عنوان کتاب و فصلنامه در غرفه بنیاد فارابی در سی‌و‌پنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران به دو شکل حضوری و مجازی، پذیرای دانشجویان، پژوهشگران، استادان و عموم علاقه‌مندان سینما است.

 

https://didhonar.ir/?p=49076