پلاتوهنر

مجهز به هوش مصنوعی؛

دوربینی که تصاویر را به شعر تبدیل می‌کند!

دوربین شعر

به گزارش پلاتو هنر به نقل از اینترستینگ انجینرینگ، نوآوری‌هایی که با کمک هوش مصنوعی روی می دهند، هیچ پایانی ندارند. هوش مصنوعی به غیر از نوشتن ایمیل و تولید محتوا اکنون قابلیت ساختن تصاویر سخنگو و آواز خوان، پیش

به گزارش پلاتو هنر به نقل از اینترستینگ انجینرینگ، نوآوری‌هایی که با کمک هوش مصنوعی روی می دهند، هیچ پایانی ندارند. هوش مصنوعی به غیر از نوشتن ایمیل و تولید محتوا اکنون قابلیت ساختن تصاویر سخنگو و آواز خوان، پیش بینی حرکات انسانی، قضاوت و حتی بازسازی فناوری استارترک را یافته است.

کلین کارولاین ژانگ و ریان ماتر در ساخت دوربین شعر با یکدیگر همکاری کرده اند. این یک پروژه منبع باز است که فناوری را با روحیه هنرمندانه در هم می‌آمیزد و خلاقیتی را به وجود می آورد که از مرزهای هر دو حوزه فراتر است.

دوربین شعر شبیه یک دوربین پلاروید معمولی است اما به جای ثبت عکس، داده های تصویری دریافتی را به اشعار انگیزشی تبدیل می‌کند که به روشن و شفاف تصاویر ثبت را توصیف می‌کند.

دوربین شعر

دستگاه مذکور با کمک یک صفحه رایانه رزبری پای و چت جی پی تی -۴ شرکت اوپن ای آی ساخته شده و در حقیقت نمونه ای از ترکیب سخت افزار و هوش مصنوعی است. رایانه رزبری پای تصاویر ثبتی را پردازش و داده‌های بصری را استخراج می کند که در مرحله بعد به سیستم هوش مصنوعی منتقل می شوند. این مدل هوش مصنوعی وجوه مختلف عکس از جمله رنگ ها، الگوها، عناصر برجسته و حتی احساسات اساسی منتقل شده را تحلیل می کند.

پروژه این دوربین به عنوان یک سرگرمی آغاز شد تا فناوری و هنر را در هم ترکیب کند. محققان پس از آزمایش مدل های هوش مصنوعی مختلف با دستیابی به چت جی پی تی ۳ به موفقیت هایی دست یافتند. واکنش های مثبت خانواده و دوستان سبب شد این دو محققان نمونه اولیه ساخته شده را ارتقا دهند و محصول نهایی را بسازند.

منبع: مهر

بیشتر بخوانید:

پوسترهای فیلم «جنگ داخلی» دردسرساز شدند

پریمیر پرو به هوش مصنوعی مجهز خواهد شد

https://didhonar.ir/?p=48436