پلاتوهنر

فراخوان جشنواره فیلم کوتاه تهران منتشر شد

به گزارش پلاتو هنر به نقل از روابط‌عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، فراخوان چهل‌ویکمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران توسط انجمن سینمای جوانان ایران منتشر شد. چهل‌ویکمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران از ۲۷ مهرماه تا ۲ آبان‌

به گزارش پلاتو هنر به نقل از روابط‌عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، فراخوان چهل‌ویکمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران توسط انجمن سینمای جوانان ایران منتشر شد.

چهل‌ویکمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران از ۲۷ مهرماه تا ۲ آبان‌ ۱۴۰۳ در تهران برگزار خواهد شد و دو بخش هوش مصنوعی و واقعیت مجازی هم در این فراخوان اضافه شده است.

چهل‌ویکمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران به‌منظور شناسایی و معرفی آثار کوتاه برگزیده در سطح ملی و بین‌المللی، جریان‌سازی و رقابت سازنده بین فیلم‌سازان و ارج نهادن به خلاقیت سینماگران جوان، برگزار می‌شود و فیلم‌سازان ایرانی بایستی تا یکم مردادماه ۱۴۰۳، نام‌نویسی کرده و اثر خود را در سامانه بارگذاری کنند.

دوره چهل‌ویکم این رویداد همچنان با تاکید بر توسعه فیلم‌سازی با رویکرد «بومی‌گرایی در ژانر»، این بار با شعار «جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، پذیرای جهان خیال‌انگیز تو»، به فیلم‌هایی که به عنصر تخیل و روایت خلاقانه توجه کرده‌اند، نگاه ویژه دارد و در عین حال فیلم‌سازان استان‌های مختلف کشور می‌توانند بر اساس تجربه زیسته، جلوه‌ای از فرهنگ‌ها، آیین و رسوم، زندگی شهری و زیست اقوام سرتاسر ایران را با تکیه بر هویت ملی و دینی مردم و تمرکز بر ژانر و داستان‌گویی خلاقه در فیلم‌سازی بازتاب دهند.

متن فراخوان چهل‌ و یکمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران را اینجا بخوانید.

https://didhonar.ir/?p=46630