پلاتوهنر

گروه اجرایی کنسرت بدون هماهنگی اقدام به برگزاری کرده‌اند

به گزارش پلاتو هنر به نقل از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، با صدور بیانیه‌ای درباره شایعات لغو اجرای کنسرت ناصر زینلی، توضیحاتی ارائه شده است. تصریح کرد: موسسه برگزارکننده کنسرت بدون هماهنگی و عدم رعایت نوبت،

به گزارش پلاتو هنر به نقل از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، با صدور بیانیه‌ای درباره شایعات لغو اجرای کنسرت ناصر زینلی، توضیحاتی ارائه شده است.

تصریح کرد: موسسه برگزارکننده کنسرت بدون هماهنگی و عدم رعایت نوبت، اقدام به برنامه‌ریزی کرده بود که صرفا درخواست موسسه رد شده و هیچ کنسرت مجوزداری لغو نشده است.

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه با صدور بیانیه‌ای درباره شایعات درباره عدم صدور مجوز برای اجرای یک کنسرت و حواشی ایجاد شده آن توضیح داد: بر اساس دستور العمل تعریف شده و فرایند قانونی صدور مجوزها هر هنرمند و موسسه‌ای امکان ثبت درخواست دارد و هیچ محدودیتی در این خصوص وجود ندارد؛ متاسفانه یکی از موسسات بدون هرگونه هماهنگی نسبت به ثبت درخواست کنسرت اقدام کرده که با توجه به عدم رعایت نوبت، فاصله زمانی بسیار نزدیک با کنسرت قبلی و احتمال عدم استقبال مخاطبان و ایجاد ضرر و زیان مالی برای مجریان طرح صرفا درخواست موسسه رد شده است و هیچ کنسرت مجوز داری لغو نشده است.»

این بیانیه می‌افزاید: خدا را شاکر هستیم که در دیار هنردوستان کرمانشاهی توفیق خدمت فراهم شده و به اذعان اصحاب فرهنگ و هنر استان روند اجرای برنامه های هنری در سطح استان با افزایش چشم‌گیری رو به رو بوده است، اما در این میان حاشیه سازی های مغرضانه برخی موجب تکدر خاطر همشهریان گرانقدر شده است.

در این بیانیه آمده است: فرایند صدور مجوز برای کنسرت های موسیقی و اجراهای صحنه ای بر اساس دستورالعمل تعریف شده و قوانین یکسان کشوری صورت می گیرد و به صورت طبیعی استان کرمانشاه نیز متکی به این روند قانونی است و بر همین اساس اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه نیز با نگرش مثبت و همراهی با برگزارکنندگان کنسرت‌های موسیقی طی ماه‌های گذشته اقدام به صدور مجوز کرده است.

اداره کل فرهنگ کرمانشاه توضیح داده است: تنها موسسات دارای مجوز اجرای صحنه‌ای امکان ثبت درخواست در سامانه را دارند و طبق روال تعریف شده با هماهنگی اداره کل و برنامه زمان‌بندی فرصتی فراهم شده تا همه موسسات دارای مجوز امکان استفاده یکسان از فرصت برگزاری کنسرت ها را داشته باشند.

«با توجه به مصوبه جلسه هماهنگی موسسات حوزه موسیقی و ابلاغ به آن ها به منظور رعایت حقوق قانونی و رعایت نوبت موسسات ملزم هستند پیش از ثبت درخواست با اداره کل ارشاد اسلامی جهت جلوگیری از هرگونه مشکل و رد درخواست مذاکره و هماهنگی کنند».

این بیانیه می افزاید: فعالیت‌های حوزه موسیقی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه طی ماه های گذشته از جمله برگزاری کنسرت های خیابانی، جشنواره های موسیقی و کنسرت های متعدد نشان دهنده توجه ویژه این اداره کل به حوزه موسیقی و هنر می باشد که با رونق خوبی هم مواجه شده است.

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرده است: با توجه به شایعه پراکنی‌ها و نکات کذبی که در فضای مجازی توسط عده ای منفعت‌طلب و دلالان هنری منتشر شده است، این اداره کل حق پیگیری حقوقی این مسئله را برای خود محفوظ می‌داند.

 

https://didhonar.ir/?p=44454