پلاتوهنر

شش نامزدی و تنها یک تقدیر برای نماینده تئاتر فارس؛

موفقیت‌هایی که دیگر تکرار نشد

به گزارش پلاتوهنر به نقل از خبرگزاری ایسنا، مراسم اختتامیه چهل‌ و دومین دوره جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر شب گذشته، ۱۲ بهمن‌ماه در تهران به انجام رسید و نفرات و نمایش‌های برتر معرفی شدند. گروه نمایشی «ایلخونی» از شهرستان فسا

به گزارش پلاتوهنر به نقل از خبرگزاری ایسنا، مراسم اختتامیه چهل‌ و دومین دوره جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر شب گذشته، ۱۲ بهمن‌ماه در تهران به انجام رسید و نفرات و نمایش‌های برتر معرفی شدند.

گروه نمایشی «ایلخونی» از شهرستان فسا به عنوان نماینده فارس، مطابق انتظار در ۶ بخش نامزد دریافت جایزه شدند اما در نهایت فقط در یک بخش مورد تقدیر قرار گرفتند.

آژمان بیژنی نسب، کارگردان جوان این نمایش در ۴ بخش کارگردانی، نمایشنامه نویسی، طراحی صحنه و طراحی حرکت کاندیدا شد. او همچنین در بخش طراحی لباس نیز به‌ همراه نجمه زارعی نامزد دریافت جایزه شد و فرزانه رادفر نیز از همین نمایش در بخش چهره آرایی جزو بهترین‌ها قرار گرفت.

این نمایش تنها در بخش طراحی لباس مورد تقدیر هیئت داوران قرار گرفت. هیئت داوران در این بخش، هیچ برگزیده‌ای نداشت.

سال گذشته نمایش «اسب قاتلین» از استان فارس درخششی خیره کننده در جشنواره تئاتر چهل و یکم داشت. به‌طوری‌که هیئت داوران برای اعلام این نمایش به عنوان نمایش برتر جشنواره از عبارت «نمایش برگزیده به مفهوم مطلق» استفاده کرد.

این تئاتر که ساخته محمد هاشم‌زاده از شیراز است، امسال در جشنواره کارتاژ به میزبانی کشور تونس شرکت کرد و اکنون با توجه به درخواست اجرای عموم از این گروه، قرار است در اسفند ماه سال جاری در شیراز و ماه‌های فروردین و اردیبهشت سال آینده، در شهر تهران به نمایش گذاشته شود.

https://didhonar.ir/?p=42035