پلاتوهنر

ارسال بیش از 1200 اثر به بیست و هشتمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان

به گزارش پلاتوهنر به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی؛ امیر مشهدی عباس دبیر این رویداد گفت: با پایان مهلت ارسال آثار این دوره از جشنواره، یک هزار و 217 اثر به دبیرخانه رسید که از این میزان

به گزارش پلاتوهنر به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی؛ امیر مشهدی عباس دبیر این رویداد گفت: با پایان مهلت ارسال آثار این دوره از جشنواره، یک هزار و 217 اثر به دبیرخانه رسید که از این میزان 602 اثر مجاز برای شرکت در جشنواره شناخته شدند.

او با اشاره به استقبال هنرمندان تئاتر به ویژه گروه‌های حرفه‌ای تئاتر کودک از این دوره جشنواره، گفت: آمار آثار ارسالی موید افزایش 37 درصدی استقبال از جشنواره نسبت به سال گذشته دارد که این نشان می‌دهد جشنواره تئاتر کودک و نوجوان در حال رشد است. 

مشهدی عباس با ارائه آمار به صورت تفکیک شده تصریح کرد: 119 اثر به منظور شرکت در 5 بخش رقابتی جشنواره و 98 اثر برای  بخش غیررقابتی ملل ثبت‌نام کردند که پس از بررسی اولیه، 594 اثر شرایط شرکت در بخش رقابتی و 8 اثر شرایط شرکت در بخش غیررقابتی ملل را داشتند.

مشهدی عباس افزود: براساس اعلام دبیرخانه، 375 اثر در بخش کودک، 51 اثر در بخش خردسال، 339 اثر در بخش نمایشنامه‌نویسی، 238 اثر در بخش نوجوان و 116 اثر در بخش خیابانی اعلام آمادگی کردند که از این تعداد، 162 اثر در بخش کودک، 34 اثر در بخش خردسال، 213 اثر در بخش نمایشنامه‌نویسی، 103 اثر در بخش نوجوان و 82 اثر در بخش خیابانی شرایط لازم را برای حضور در این جشنواره دارا هستند.

او با اشاره به اینکه تا چند روز آینده ارزیابی آثار توسط هیئت انتخاب آغاز می‌شود، گفت: تلاش ما بر این است تا این دوره از جشنواره  را کیفی‌تر و با استانداردهای لازم برگزار کنیم.

بیست و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان با شعار «تئاتر، تمرین ناب زندگی» و با هدف تقویت همدلی و همراهی، رشد آگاهی و اعتماد به نفس فرزندان ایران زمین از طریق نمایش، به دبیری امیر مشهدی عباس، اسفندماه سال ۱۴۰۲ در شهر تاریخی اردکان یزد برگزار می‌شود.

https://didhonar.ir/?p=39740