پلاتوهنر

۱۰۰۷۶ اثر به جشنواره تجسمی فجر رسید

به گزارش پلاتو هنر به نقل از ستاد خبری شانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، با پایان مهلت ارسال اثر به دبیرخانه شانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، امیر عبدالحسینی دبیرکل فجر شانزدهم گزارشی از کم و کیف آثار رسیده و شرکت‌کنندگان

به گزارش پلاتو هنر به نقل از ستاد خبری شانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، با پایان مهلت ارسال اثر به دبیرخانه شانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، امیر عبدالحسینی دبیرکل فجر شانزدهم گزارشی از کم و کیف آثار رسیده و شرکت‌کنندگان حاضر در این رویداد هنری ارائه کرد.

دبیرکل فجر شانزدهم با اعلام اینکه ۱۰۰۷۶ اثر از ۳۴۲۹ هنرمند متقاضی حضور در این رویداد هنری به دبیرخانه جشنواره رسیده است، گفت: در بخش رقابتی آزاد، بیشترین آثار ارسالی مربوط به شرکت‌کنندگان رشته عکاسی است که  در مجموع ۲۳۱۵ اثر شامل ۱۸۸۶ تک‌عکس و ۴۲۹ مجموعه عکس را در بر می‌گیرد. ارسال مجموعه‌‌عکس و پرداختن شرکت‌کنندگان این رشته به نگاه هنرمندانه و روایت‌محور در این دوره، رویکردی حرفه‌ای دارد و در نوع خود رکورد قابل توجهی به شمار می‌آید.

او افزود: از منظر ترکیب جنسیتی هنرمندان متقاضی حضور در فجر شانزدهم، ۲۰۴۲ نفر از شرکت‌کنندگان را بانوان هنرمند و ۱۳۸۷ را آقایان تشکیل می‌دهند.

عبدالحسینی ادامه داد: به لحاظ میزان مشارکت هنرمندان استان‌های مختلف، استان تهران در جایگاه نخست مشارکت است و پس از آن، استان‌‌های اصفهان، خراسان رضوی، البرز، قم، آذربایجان شرقی، فارس و مازندران به ترتیب در رتبه‌های بعد قرار دارند.

دبیرکل شانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر همچنین از آغاز مراحل انتخاب آثار هنرمندان متقاضی حضور در فجر شانزدهم خبر داد و گفت: جلسات انتخاب و داوری آثار هنری با حضور دبیر و داوران هر بخش در موزه هنرهای معاصر تهران برگزار می‌شود و فرایند داوری و ارزیابی آثار رسیده به دبیرخانه تا هفته دوم دی ادامه خواهد داشت.

شانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر به دبیرکلی امیر عبدالحسینی و دبیری هنری مسعود زنده‌روح کرمانی، بهمن امسال در موزه هنرهای معاصر تهران، مراکز معتبر نمایشگاهی تهران و سایر استان‌ها برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این رویداد هنری می‌توانند به سایت Fajrtajasomi.ir مراجعه کنند.

https://didhonar.ir/?p=38441