پلاتوهنر

پیشکسوت صدابرادری موسیقی فوت کرد

محمدرضا جعفری بهنام

به گزارش پلاتو هنر به نقل از روابط‌ عمومی موسسه هنرمندان پیشکسوت، محمدرضا جعفری بهنام از صدابراداران موسیقی و از جانبازان شیمیایی جنگ تحمیلی صبح امروز یکشنبه ۲۱ آبان ۱۴۰۲ پس از یک دوره سخت مبارزه با آثار شیمیایی به

به گزارش پلاتو هنر به نقل از روابط‌ عمومی موسسه هنرمندان پیشکسوت، محمدرضا جعفری بهنام از صدابراداران موسیقی و از جانبازان شیمیایی جنگ تحمیلی صبح امروز یکشنبه ۲۱ آبان ۱۴۰۲ پس از یک دوره سخت مبارزه با آثار شیمیایی به جا مانده از دوران جنگ در سن ۷۶ سالگی بر اثر ایست قلبی درمنزل خود درگذشت.

مراسم وداع و خاکسپاری این هنرمند پیشکسوت و جانباز سرافراز میهن روز دوشنبه ساعت ۱۰ صبح در قطعه هنرمندان بهشت زهرا (س) تهران برگزار می‌شود.

جعفری بهنام سال ۱۳۲۶ در تهران به دنیا آمد. او سال ۱۳۵۳ به استخدام وزارت فرهنگ و هنر وقت درآمد. وی پس از انقلاب با دیگر دوستان خود در طبقه پنجم تالار وحدت استدیویی ساخت و سرودهای انقلابی ضبط کرد. جعفری‌بهنام در طول جنگ تحمیلی به عنوان صدابردار ۱۳ بار به جبهه‌های مختلف اعزام شد.

محمدرضا جعفری بهنام صدابرداری آلبوم‌های بسیاری از هنرمندان را به عهده داشته که از آن میان می‌توان به همکاری با محمدرضا شجریان و شهرام ناظری اشاره کرد.

https://didhonar.ir/?p=35644