پلاتوهنر

جدیدترین خبر از انتخاب آثار برتر ادبیات نمایشی ایران

به گزارش پلاتو هنر به نقل از ستاد خبری دهمین دوره‌ انتخاب آثار برتر ادبیات نمایشی ایران، مهلت ارسال آثار به دبیرخانه‌ دهمین دوره‌ انتخاب آثار برتر ادبیات نمایشی ایران روز ۳۱ مردادماه ۱۴۰۲ به پایان می‌رسد. علاقه‌مندان برای شرکت

به گزارش پلاتو هنر به نقل از ستاد خبری دهمین دوره‌ انتخاب آثار برتر ادبیات نمایشی ایران، مهلت ارسال آثار به دبیرخانه‌ دهمین دوره‌ انتخاب آثار برتر ادبیات نمایشی ایران روز ۳۱ مردادماه ۱۴۰۲ به پایان می‌رسد.

علاقه‌مندان برای شرکت در این جایزه تا پایان مرداد ماه فرصت دارند آثار خود را به دبیرخانه‌ این رویداد هنری به نشانیِ تهران، خیابان انقلاب، خیابان شهید برادران مظفر، نبش کوچه‌ خسرو شکیبایی، ساختمان آفتاب طبقه‌ اول، خانه‌ تئاتر، دبیرخانه‌ دَهمین دوره‌ انتخاب آثار ادبیات نمایشی ایران بفرستند.

بر اساس اعلام دبیرخانه‌ دهمین دوره‌ انتخاب آثار ادبیات نمایشی ایران، مهلت ارسال آثار به این دبیرخانه تمدید نخواهد شد و داوری آثار شرکت‌کننده از روز ۴ شهریورماه ۱۴۰۲ آغاز می‌شود و یکم دی‌ماه سال جاری نیز نامزدهای این جایزه معرفی خواهند شد.

این گزارش در ادامه می‌افزاید: دهمین دوره‌ انتخاب آثار برتر ادبیات نمایشی ایران هم‌چون دوره‌های قبل، به کوشش کانون نمایش‌نامه‌نویسان و مترجمان تئاتر ایران و با هدف شناسایی، معرفی و تقدیر از نمایش‌نامه‌نویسان و مترجمان برتر ادبیات نمایشی در دی‌ماه ۱۴۰۱ برگزار می‌شود و دبیری این دوره، بر عهده‌ محمد رحمانیان (نمایش‌نامه‌نویس و کارگردان تئاتر) است.

این دبیرخانه در پایان یادآور می‌شود: آیین پایانی دهمین دوره‌ انتخاب آثار برتر ادبیات نمایشی ایران، روز پنجم دی ماه سال جاری، همزمان با سالروز تولد بهرام بیضایی و جاودانگی اکبر رادی برپا می‌شود و در این آیین بِه‌ترین اثر ادبیات نمایشی ایران و به‌ترین نمایش‌نامه‌ ترجمه‌شده به زبان فارسی که در قالب کتاب از فروردین‌ماه سال ۱۴۰۰ تا پایان اسفندماه سال ۱۴۰۱منتشر شده باشد، در بخش‌های نمایش‌نامه‌ تألیفی چاپ‌شده شامل نمایش‌نامه‌ غیر اقتباسی و نمایش‌نامه‌ اقتباسی، نمایش‌نامه‌ ترجمه‌شده‌ چاپ‌شده و ناشر برگزیده‌ ادبیات نمایشی، انتخاب و معرفی می‌شوند.

در این دوره، نمایش‌نامه‌هایی مورد ارزیابی قرار می‌گیرند که می‌بایستی چاپ اول آن‌ها مربوط به سال‌های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ باشد.

https://didhonar.ir/?p=27109