پلاتوهنر

به دلیل انتشار عکس بی‌حجاب سوسن تسلیمی در پوستر؛

جشنواره ایسفا به دستور وزیر ارشاد متوقف شد

ایسفا

به گزارش پلاتو هنر، محمدمهدی سموعی رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: جشنواره فیلم کوتاه ایسفا، در سیزدهمین و جدیدترین دوره اش، پوستری را به تازگی ارائه کرده که برخلاف قانون، از تصویر

به گزارش پلاتو هنر، محمدمهدی سموعی رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: جشنواره فیلم کوتاه ایسفا، در سیزدهمین و جدیدترین دوره اش، پوستری را به تازگی ارائه کرده که برخلاف قانون، از تصویر زن بی حجاب در آن بهره برده شده است. بنابراین شخص وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، نسبت به این تخلف، واکنش نشان داد و دستور توقف آن را صادر کرد.

به گفته وی، گر چه این تصویر مربوط به صحنه ای از یک فیلم است، اما آن فیلم مربوط به پیش از قانونی شدن حجاب است و با توجه به حساسیت هایی که در جامعه نسبت به کشف حجاب در این روزها به وجود آمده، انتشار این پوستر، با مصالح اجتماعی در تضاد به حساب می آید.

براساس این گزارش، سید صادق موسوی مدیرکل دفتر جشنواره‌ها و همکاری‌های بین‌الملل نیز امروز در واکنش به انتشار این پوستر، اعلام کرده است: انتشار هرگونه پوستر بی حجاب در اقلام تبلیغی جشن ها و جشنواره ها خلاف قوانین جاری کشور است و در این خصوص با مدیرعامل و هیات مدیره خانه سینما و دست اندرکاران ذیربط رایزنی شد تا هماهنگی‌های لازم در این راستا صورت گیرد چرا که مسئولیت این موضوع برعهده خانه سینماست.

دبیرخانه جشنواره ایسفا، در خبر تمدید مهلت شرکت در سیزدهمین دوره این رویداد، عکس مورد اشاره را از پوستر خود حذف کرده است.

منبع: ایرنا

https://didhonar.ir/?p=25104