پلاتوهنر

سینمایی «ایرو» در نیویورک به نمایش درمی‌آید

به گزارش پلاتو هنر، فیلم سینمایی «ایرو» به کارگردانی هادی محقق و تهیه‌کنندگی رضا محقق در سینما اسپکتکل بروکلین نیویورک در آمریکا به نمایش درمی‌آید. نمایش فیلم از ۳۰ خرداد ۱۴۰۲ در سه نوبت خواهد بود. این سینما فیلم های

به گزارش پلاتو هنر، فیلم سینمایی «ایرو» به کارگردانی هادی محقق و تهیه‌کنندگی رضا محقق در سینما اسپکتکل بروکلین نیویورک در آمریکا به نمایش درمی‌آید.

نمایش فیلم از ۳۰ خرداد ۱۴۰۲ در سه نوبت خواهد بود.

این سینما فیلم های هنری جهان را برای سینمادوستان نیویورکی به نمایش می گذارد و انتخاب فیلم «ایرو» به دلیل وجوه هنری آن بوده است.

در این فیلم حمدالله عزیزی، محمد آذرخش، مهیار آبروان و حسین قزلباش به هنرمندی پرداخته‌اند.

ایرو داستان آن درباره ی پیرمردی است که به دلیل مشکلی که برای پسرش پیش آمده سرپرستی نوه اش را برعهده می گیرد و در این بین سعی می کند مشکلات پسرش را نیز حل کند.

«ایرو» در زمان ساخت خود در جشنواره های معتبر جهانی پذیرفته شد و جوایزی را کسب کرد. پنجمین جشنواره فیلم های ایرانی تورنتو کانادا، سومین دوره جشنواره فیلم گوا در هند، چهل و دومین دوره جشنواره سائوپائولوی برزیل و جشنواره هایی چون پکن، چنای هند، پراگ، زوریخ سویس و بارسلون از جمله رویدادهایی بوده اند که در آنها حضور داشته است. پخش بین‌الملل فیلم را محمد اطبایی برعهده دارد.

از هادی محقق در حال حاضر فیلم سینمایی «دِرب» در سینماهای فرانسه روی پرده است و در هفته اول نمایش خود توانست تعداد ۸۴۵۷ تماشاگر داشته باشد. این فیلم را نیز رضا محقق تهیه کنندگی کرده است.

هادی محقق را به عنوان کارگردانی با رویکرد هنری در سینمایش می شناسند و ساخته های او مورد اقبال جشنواره های جهان است.

https://didhonar.ir/?p=19605