پلاتوهنر

«کارت کیشوندی» برای هنرمندان دارای درجه یک هنری صادر شد

به گزارش پلاتو هنر به نقل از روابط عمومی و اطلاع‌رسانی صندوق اعتباری هنر، ۵ هنرمند داراي درجه يک هنري کشور در مراسمي نمادين با حضور مشاور وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي و مدير عامل صندوق اعتباري هنر «کارت کيشوندي»

به گزارش پلاتو هنر به نقل از روابط عمومی و اطلاع‌رسانی صندوق اعتباری هنر، ۵ هنرمند داراي درجه يک هنري کشور در مراسمي نمادين با حضور مشاور وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي و مدير عامل صندوق اعتباري هنر «کارت کيشوندي» دريافت کردند.

سیدمجید پوراحمدی دراین مراسم با تشریح مختصری از فعالیت‌ها و عملکرد صندوق اعتباری هنر، حمایت و تکریم از هنرمندان پیشکسوت عرصه‌های مختلف هنری که چندین دهه فعالیت ثمربخش خود زمینه بالندگی فرهنگ و هنر کشور را فراهم کرده‌اند؛ از وظایف ذاتی و رسالت خطیر این صندوق برشمرد.

او گفت: «مصمم هستیم تا حمایت از اصحاب فرهنگ و هنر همواره سرلوحه امور قرار گرفته و براساس برنامه‌ای نظام‌مند و مستمر ضمن زمینه‌سازی برای توانمند شدن هنرمندان، روز به روز شاهد ارائه خدمات بهینه به این قشر فرهیخته باشیم.»

مشاور وزیر فرهنگ با اشاره به خدمات نوین صندوق به نامداران فرهنگ و هنر افزود: «سال گذشته واحد نامداران در صندوق اعتباری هنر راه اندازی شد تا به طور ویژه خدمات خود را به این گروه از هنرمندان کشور ارائه دهد. براین اساس خدمات ویژه‌ای مانند بیمه تکمیلی رایگان، سفرهای فرهنگی و هنری در قالب سفر هفت بحر هنر، پیگیری ویژه امور درمانی و دیدار مستمر و برگزاری جلسات با این عزیزان اجرایی شد.»

پور احمدی در پایان با اشاره به پیگیری و رایزنی‌های انجام گرفته با سازمان منطقه آزاد کیش برای فراهم شدن امکان دریافت «کارت کیشوندی» گفت: «براساس تفاهم به‌عمل آمده مقررشده است تا برای هنرمندان دارای درجه یک هنری این کارت صادر شود تا این قشر فرهیخته بتوانند با در دست داشتن کارت کیشوندی از مزایا و امکانات این جزیره تفریحی برخوردار شوند.»

در ادامه این مراسم هنرمندان حاضر، محمد میرزمانی (آهنگساز و موسیقیدان)، حسینعلی پرستار (هنرمند و کارشناس تئاتر)، صیاد صبور (پیشکسوت عکاسی خبری)، امیر همتی (سازنده ساز) و عباس بابوهی (پیشکسوت و فعال عرصه سینما) نیز با قدردانی از تلاش‌ها و فعالیت‌های انجام گرفته از سوی صندوق اعتباری هنر به ویژه دریافت «کارت کیشوندی» هر یک به‌صورت جداگانه دقایقی به بیان نقطه نظرات و ارائه پیشنهادات پرداختند.

در ادامه نیز با حضور سیدمجید پوراحمدی مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و نیکنام حسینی پور مشاور مدیر عامل صندوق اعتباری هنر، «کارت کیشوندی» هنرمندان دارای درجه یک هنری حاضر در این مراسم اعطا شد.

«کارت کیشوندی» در یک نگاه

کارت کیشوندی جزیره کیش همانند کارت شناسایی بوده و ویژه افرادی است که در این جزیره اشتغال و یا اقامت دارند. این کارت‌ها دارای انواع مختلف و با توجه به نوع اقامت و فعالیت متقاضی متفاوت هستند.

مزایای مختلف برخورداری از «کارت کیشوندی» آن را به یکی از ملزومات زندگی در کیش تبدیل کرده است. با داشتن این کارت می‌توانید از تخفیفات ویژه مراکز تفریحی، تحصیلی و رستوران‌ها در کیش بهره‌مند شوید.

ساکنان کیش با این کارت اجازه ورود به و خروج از جزیره را برای خودروی پلاک کیش خود و وسایل منزل خود خواهند داشت. همچنین استفاده از تخفیف‌های موجود در مراکز ورزشی و مزیت دیگر «کارت کیشوندی» است. در نهایت این کارت مانند کارت ملی به عنوان یک اوراق هویتی در سازمان‌های مختلف شهر کیش پذیرفته می‌شود.

https://didhonar.ir/?p=15113