پلاتوهنر

«سیاه و غزال» میزبان عکاسان و هنرمندان می‌شود

به گزارش پلاتو هنر، نمایش «سیاه و غزال» روز یکشنبه 21 اسفند ساعت 19 میزبان عکاسان و هنرمندان خواهد بود. این نمایش به روایت داستان عاشق شدن سیاه بر غزال می‌پردازد و اینکه چرا او ناچار به سفر و سیر

به گزارش پلاتو هنر، نمایش «سیاه و غزال» روز یکشنبه 21 اسفند ساعت 19 میزبان عکاسان و هنرمندان خواهد بود.

این نمایش به روایت داستان عاشق شدن سیاه بر غزال می‌پردازد و اینکه چرا او ناچار به سفر و سیر و سلوک در این مسیر می‌شود. او در این طی طریق با غزال‌های بسیار مواجه می‌شود که فرسنگ‌ها با غزالی که او شناخته، متفاوت‌اند؛ اما در نهایت در شهر هفتم به نقطه‌ای از تعالی می‌رسد که از غزال زمینی خود نیز گذشته و با خالق آسمانی خود عجین می‌شود و با هدف کشف و شهودی عمیق‌تر تصمیم می‌گیرد به سفرش برای شناخت معشوق حقیقی ادامه دهد.

«سیاه و غزال» نمایشنامه‌ای کمدی عرفانی است که سیر و سلوک شخصیت اصلی خود را در هفت شهر عشق روایت می‌کند. او در مسیر هر شهر و پیمودن مسیر و رسیدن به تعالی و کمال با کاراکترهای زیادی مواجه می‌شود که در روند تکاملش بی‌تأثیر نیستند.

نویسنده متن این اثر ابوالفضل حاجی علی‌خانی است و کارگردانی‌اش بر عهده شقایق فتحی است. این هنرمند پیش‌ازاین کارگردانی نمایش‌هایی از جمله «برف سرخ»، «خوب بد زشت»، «خواب عجیب» را برعهده داشته اشت.

بازیگران نمایش «سیاه و غزال» اشکان صیاد محلی، امیرحسین رضاپور، یاسر ساغری، روژان ساعدی، آیسان یعقوبی، آیشین دولتدار هستند.

https://didhonar.ir/?p=14100