پلاتوهنر

اسطوره‌های شاهنامه به اصفهان آمدند

به گزارش پلاتو هنر، دومین نمایشگاه گروه هنری پیکره با محوریت ساخت سردیس شخصیت‌های اسطوره‌ای شاهنامه، تا هشتم اسفندماه در گالری اکنون اصفهان برپا است. احسان ضیاء، کیوریتور نمایشگاه گروه هنری پیکره با اشاره به اینکه ۱۲ ماکت در این

به گزارش پلاتو هنر، دومین نمایشگاه گروه هنری پیکره با محوریت ساخت سردیس شخصیت‌های اسطوره‌ای شاهنامه، تا هشتم اسفندماه در گالری اکنون اصفهان برپا است.

احسان ضیاء، کیوریتور نمایشگاه گروه هنری پیکره با اشاره به اینکه ۱۲ ماکت در این نمایشگاه ارائه‌شده‌ است، اظهار کرد: هر هنرمند برای ارائه اثر خود در این نمایشگاه، ابتدا یکی از شخصیت‌های شاهنامه فردوسیِ بزرگ را انتخاب کرده و بر اساس اشعار و متون موجود و همچنین با توجه به خلاقیت خود، کاراکتری را خلق کرده و در حین نمایشگاه نسبت به ساختن سردیس آن شخصیت اقدام می‌کند که مخاطبان نیز مراحل ساخته‌شدن این کاراکترها را تماشا می‌کنند.

او ادامه داد: این سردیس‌ها در یک و نیم برابر مقیاس انسانی و در اندازه شهری ساخته می‌شوند و با توجه به کیفیت آثار، برای نصب آن‌ها در مکان‌های مختلف شهر در پی رایزنی با شهرداری یا اسپانسر نیز خصوصی هستیم.

سرپرست گروه هنری پیکره گفت: اولین ورک‌شاپ (کارگاه آموزشی) گروه هنری پیکره، ارائه اثر از روی مدل زنده بود و استودیو ویزیت دومین نمایشگاه این گروه هنری است که هنرمندان نقاش، طراح و گرافیست در آن حضور دارند و همگی نیز در زمینه مجسمه‌سازی دارای سابقه هستند.

این هنرمند اضافه کرد: منا صادق، آسیما امامی، رضاخرمی، مسعود شیردوانی، سارا نویدبخش، محسن دری، سحر امیدی، سارا محمدی، جواد محبی، پویا گل‎مهر، علیرضا صادقی‎نژاد و احسان ضیا هنرمندان حاضر در این ورک‌شاپ هستند.

ضیاء با بیان اینکه ساخت سردیس‌ها بعد از ظهر امروز به پایان می‌رسد و مخاطبان می‌توانند نمونه‌های نهایی را مشاهده کنند، گفت: زال، فریدون، کیومرث، گردآفرید، پوران‌دخت، آرش کمانگیر، جمشید، کاوه آهنگر، رودابه، اسفندیار، ضحاک و سهراب، شخصیت‌هایی هستند که مجسمه آن‌ها در این ورک‌شاپ ساخته شده است.

او در پایان تصریح کرد: در روز پایانی نمایشگاه نیز اساتید مجسمه‌سازی و مفسران ادبی حضور خواهند داشت و درباره شخصیت‌های شاهنامه و ابعاد فنی آثار گفتگو خواهند کرد.

علاقه‌مندان برای تماشای این آثار می‌توانند تا ۸ اسفندماه از ساعت ۱۰ تا ۱۳ و ۱۶ تا ۲۰ به گالری اکنون، واقع در اصفهان، پل مارنان، پلاک ۱۵۳ مراجعه کنند.

منبع: ایسنا

https://didhonar.ir/?p=12926