پلاتوهنر

تکریم اداره کل هنرهای نمایشی از هنرمندان مناطق زلزله‌زده خوی

به گزارش پلاتو هنر به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، کاظم نظری (مدیرکل هنرهای نمایشی) به همراه اسرافیل فرج‌اللهی (مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی ایران)، روز سه‌شنبه 25 بهمن به شهر زلزله‌زده خوی سفر کردند. در این سفر

به گزارش پلاتو هنر به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، کاظم نظری (مدیرکل هنرهای نمایشی) به همراه اسرافیل فرج‌اللهی (مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی ایران)، روز سه‌شنبه 25 بهمن به شهر زلزله‌زده خوی سفر کردند.

در این سفر کاظم نظری و اسرافیل فرج‌اللهی در نشستی صمیمی با هنرمندان شهر خوی دیدار و گفت‌وگو کردند و مدیرکل هنرهای نمایشی با اشاره به اینکه خوی درگذشته یکی از قطب‌های تئاتر کشور بوده و همواره در جشنواره‌ها حرفی برای گفتن داشته است، ابراز امیدواری کرد تئاتر این شهرستان به همت هنرمندان و یاری مسئولین به‌روزهای اوج خود بازگردد.

مدیرکل هنرهای نمایشی در ادامه این دیدار، پای صحبت تک‌تک هنرمندان حاضر در جمع نشست و در نهایت بنا شد با آسیب‌شناسی کارآمد و موثر و اجرایی، حل مشکلات تئاتر خوی به طور ویژه در دستور کار قرار بگیرد.در پایان این نشست به جهت تکریم و دلجویی، از طرف اداره کل هنرهای نمایشی، لوح تقدیر و هدیه نقدی به هنرمندانی که خانه‌های‌شان بر اثر زلزله آسیب‌ دیده است و نیز برخی هنرمندان که در این روزهای سخت به هر نوعی یار و یاور مردم خوی بودند، اهدا شد.

جعفر وهاب‌پور، علی حافظ‌نسب، امیر زینال‌پور، رضا حسن‌زاده، محمدتقی سلامی و جعفر نجیبی هنرمندانی بودند که تکریم شدند.همچنین گفتنی است به همت اداره کل هنرهای نمایشی کشور، و کانون تئاتر عروسکی انجمن هنرهای نمایشی  ایران سه گروه نمایشی اعزامی به مدت سه هفته، هر روز در کمپ‌های استقرار هم‌وطنان زلزله‌زده در خوی، اجرای نمایش عروسکی و خیابانی خواهند داشت تا روحیه و نشاط و شادی را برای کودکان و نوجوانان این شهر و منطق پیرامونی‌اش فراهم کنند.

این نمایش‌ها در حال اجرا هستند.در این سفر، مدیرکل هنرهای نمایشی و مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی ایران در برخی از اجراهای گروه‌های اعزامی به خوی حضور پیدا کردند و هفت‌صد پک نوشت‌افزاری به همراه یک نامه از طرف اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به تماشاگران کودک و نوجوان حاضر در منطقه اهدا شد.

در پایان این سفر یک‌روزه کاظم نظری و هیئت همراه با سیدمحمد عابدی فرماندار خوی و حجت‌الاسلام‌والمسلمین حجت قاسم‌خانی امام‌جمعه این شهر هم دیدار و گفت‌وگو کردند.

https://didhonar.ir/?p=12103