پلاتوهنر

اسماعیلی از استقبال مخاطبان کنسرت موسیقی خبر داد

اسماعیلی خبر داد: استقبال از خرید بلیت کنسرت موسیقی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اعلام اینکه از هفته پیش از سرگیری فعالیت‌های موسیقی را داشتیم، گفت :سایت فروش بلیت در این حوزه فعال شده است و برای کنسرت‌های مختلف فروش بلیت انجام می‌دهند که با استقبال خوبی نیز

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اعلام اینکه از هفته پیش از سرگیری فعالیت‌های موسیقی را داشتیم، گفت :سایت فروش بلیت در این حوزه فعال شده است و برای کنسرت‌های مختلف فروش بلیت انجام می‌دهند که با استقبال خوبی نیز مواجه شده است.

به گزارش پلاتو هنر به نقل از ایسنا، محمدمهدی اسماعیلی در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در هفته جاری در شورای هنر یک مصوبه بسیار خوبی داشتیم و آن پذیرش نظام استاد شاگردی در آموزش‌های هنری بود.

وی افزود: در سنت دانشگاهی حوزه‌های هنری نیز به مثابه سایر رشته‌ها دیده شده است و یک انتقاد جدی را هنرمندان و اساتید هنری داشتند که این رویه باید اصلاح شود. در همین چارچوب این موضوع در دستور کار ما قرار گرفت و ما توانستیم در شورای هنر در روز دوشنبه مصوبه‌ای را در این ارتباط داشته باشیم و در یکی دو رشته به صورت آزمایشی این کار را شروع کنیم و ان‌شاءالله این روند را در آینده نیز توسعه می‌دهیم که در رشته‌های هنری از روش‌های سنتی و مالوف استاد شاگردی برای آموزش استفاده کنیم و مدرک دانشگاهی نیز ارائه کنیم.

این مقام مسئول در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به در پیش بودن جشنواره‌های فجر تصریح کرد: ما هفت جشنواره مهم را در پیش رو داریم و دوستان من در هر یک از این جشنواره‌ها مشغول فعالیت و پیشبرد امور هستند. دبیر جشنواره‌ها انتخاب شدند و فعالیت‌ها در این حوزه در حال انجام است.

اسماعیلی با بیان اینکه یکی از ویژگی‌های جشنواره‌های امسال استانی شدن آنها است، گفت: مثلا در جشنواره هنرهای تجسمی که در هفت رشته برگزار می‌شود ما 31 جشنواره استانی داریم. یعنی در همه استان‌ها این جشنواره برگزار می‌شود. در حوزه تئاتر نیز بعد از یک فترت چندین ساله ما جشنواره‌های منطقه‌ای در چهار منطقه خواهیم داشت و در هر منطقه چندین استان فعالیت تئاتری خود را در معرض داوری قرار داده‌اند و اتفاقات بسیار خوبی در این حوزه اتفاق افتاده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین به موضوع موسیقی نیز اشاره کرد و افزود: از هفته پیش از سرگیری فعالیت‌های موسیقی را داشتیم. دوستان من در معاونت هنری و موسیقی در این حوزه در حال فعالیت هستند. سایت فروش بلیت در این حوزه فعال شده است و برای کنسرت‌های مختلف فروش بلیت انجام می‌دهند که با استقبال خوبی نیز مواجه شده است.

اسماعیلی همچنین به تشریح آخرین خبرها در حوزه سینما نیز پرداخت و گفت: ان‌شاءالله به زودی دومین جلسه شورای عالی سینما را خواهیم داشت. ما پیگیر اجرای مصوبات جلسه اول هستیم که الحمدلله در آن توفیقات زیادی داشتیم و تحقق یک تحول جدی در ساخت برنامه‌های نمایشی به ویژه حوزه فیلم هستیم و این موضوع را پیگیری می‌کنیم و ان‌شاءالله با اعتبارات خوبی که دولت در این حوزه اختصاص داده است شاهد یک تحول جدی در این عرصه باشیم.

https://didhonar.ir/?p=6651