پلاتوهنر

»آواتار» گیشه جهانی را نجات می‌دهد

در ۳ روز فروش ۱۸۰ میلیون دلاری آواتار

«آواتار: راه آب» که دنباله پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینماست در سه روز نخست اکران در گیشه جهانی به فروش چشمگیر ۱۸۰ میلیون دلاری دست یافت. به گزارش پلاتو هنر به نقل از ایسنا، ساخته جدید «جیمز کامرون» پس از سه

«آواتار: راه آب» که دنباله پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینماست در سه روز نخست اکران در گیشه جهانی به فروش چشمگیر ۱۸۰ میلیون دلاری دست یافت.

به گزارش پلاتو هنر به نقل از ایسنا، ساخته جدید «جیمز کامرون» پس از سه روز اول اکران در گیشه جهانی در حالی فروش ۱۸۰ میلیون دلاری را را رقم زده است که ۱۲۷ میلیون دلار آن از محل گیشه بین‌المللی و ۵۳ میلیون دلار آن نیز از آمریکای شمالی کسب شده است و پیش‌بینی می‌شود فروش این فیلم تا پایان روز جمعه به بیش از ۴۰۰ میلیون دلار برسد.

جیمز کامرون رکورد فروش روز نخست اکران آثارش در آمریکای شمالی را جشن گرفت و توانست در روز افتتاحیه این فیلم ، فروش ۲۷ میلیون دلاری «آواتار» سال ۲۰۰۹ را در روز نخست اکران بشکند، فیلمی که در نهایت با فروش ۷۸۵.۲ میلیون دلار در آمریکا به کار خود پایان داد و با ۲.۹ میلیارد دلار همچنان پرفروش ترین فیلم تاریخ سینماست.

«آواتار: راه آب» ادامه فیلم علمی تخیلی ساخته «جیمر کامرون» در سال ۲۰۰۹ است که همچنان پرفروش‌ترین فیلم تمام دوران است. در این فیلم سم ورتینگتون، زویی سالدانا و سیگورنی ویور ایفای نقش می‌کنند و به داستان بیش از یک دهه پیش از قسمت اول این فیلم می‌پردازد.

این فیلم روایتگر داستان خانواده سالی (جیک، نیتیری و بچه‌هایشان) و مشکلاتی‌ست که با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، تلاش‌هایی که برای حفظ امنیت یکدیگر انجام می‌دهند، نبردهایی که برای زنده ماندن انجام می‌دهند و مصیبت‌هایی است که متحمل می شوند.

جیمز کامرون سال‌ها صرف ساخت و فیلم‌برداری دنباله‌های «آواتار» کرده است. فیلمبرداری «آواتار: راه آب» در سال ۲۰۱۷ و همزمان با سومین فیلم از این مجموعه که قرار است در سال ۲۰۲۴ اکران شود، آغاز شد. او همچنین در حال کار بر روی فیلم چهارم و پنجم است که به ترتیب برای اکران در سال ۲۰۲۶ و ۲۰۲۸ برنامه‌ریزی شده است.

گفته می‌شود ساخت دنباله‌های فیلم سینمایی «آوتار» در مجموع بیش از یک میلیارد دلار هزینه در بر خواهد داشت.

قسمت اول فیلم «آواتار» در سال ۲۰۰۹ به سینما آمد و در نهایت با ۲.۸۴ میلیارددلار، عنوان پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینما را بدون احتساب تورم از آن خود کرد و به همراه «انتقام جویان:آخر بازی»، «تایتانیک»، «جنگ ستارگان: نیرو بی‌می‌خیزد» و «انتقام جویان: جنگ ابدیت» تنها فیلم‌هایی هستند که تاکنون فروشی بیش از ۲ میلیارد دلار داشته‌اند.

https://didhonar.ir/?p=4969